10 Ocak 2013 Perşembe

Sinir hastası olma sebebi

İşini layıkıyla yapmak.
Ne ifade ediyor bu acaba insanlar için?
Sana verilen küçücük bir görevi bile baştan savma yapmak ya da çok yoğun çalışıyormuş havalarına girmek ne demek oluyor?
Herkes işini hakkını vererek yapsa, bence tüm sorunlar çözülür.
Bu tipteki çalışma arkadaşları da hep çirkef oluyor, Allah bizi bu çirkef insanlardan korusun!

16 yorum:

 1. Amiiiiiinn canım kim ne yaptı sana.Huzur bozmaya bayılan insan çoook hayatım ne yazıkki

  YanıtlaSil
 2. problem "sorumluluk" bilinci olmayan bireylerin oluşturduğu bir toplumda "ben" güdüsünün pompalanmış olmasında...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (bkz: ağzını yidiğim)

   valla öyle.

   Sil
  2. Bknz: semmma yanıtı:) çok doğru bir tespit, katılıyorum.

   Sil
 3. geçen gün okulda mastera başlayan bi kız, basit bi programla iki dakika sürmeyecek bi iş için hocaya "üstünde yoğunlaşırım, kafa patlatırım, hmm bi düşüneyim ben bu konuyu" dedi. çıkarken de "ben bi yoğunlaşmaya çalışıcam hocam, siz rahat olun" diye ekledi.

  yapacağı iş google'da arama yapmaktan daha zor değilken hocanın arkasından bi bakışı vardı valla imkanı olsa kıza kırmızı halı serer oscar verirdi. arkasından" bu kızda ümit var, ne azimli baksana" diye hayran hayran söylenip bize tembel sümüklü böcek muamelesi yaptı. beynimde bi ışık yandı. hayatın anlamını anlamış, nirvanaya ermiştim!

  takdir edilmek için aslında hiç bi halt yapmayıp çok çalışıyo çok yoruluyo çok efor sarfediyo gibi gözükmek, hiçbişey düşünmeden çok zeki olduğu izlenimi vermek gerekiyo. he bunu anladım, değiştim mi? yok. aynı tas aynı hamam(: yükün ağırını çekerken şikayet etmeye vakit bulamıyosun, ve etrafında vızıldayanların aslında fikir sahibiymiş gibi görünmesine sebep oluyosun. insan egosu çok ağzına tükürülesi bişey.

  ne dertliysem artık postun on katı yorum yazdım(:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Semm aynı şeyleri anlatmak istemiştim, benim de buna benzer örneklerim var ve deliriyorum!

   Sil
  2. öğrenicez öyle olmayı merak etme. ayy bugün nefes aldım ve çok yorulduuuum diyen gerizekalılardan olmaya sürüklüyo hayat.

   Sil
 4. Semma,iyice kızdığın ve üzüldüğün belli oluyor.Kendimi senin yerine koymaya çalışıyorum da,ben de çok üzülür ve hatta o ortamdan soğurdum.O kızdan ziyade,onun yaptığını hatta yapmadığını ,şişirdiğini farketmeyip hatta farkedip de çok matah bir şey yapıyormuş gibi gözünde büyütenlere kızıyorum.O sırada kıza düzgün bir şekilde O işin büyütülecek bir iş olmadığını söylese hem o kız kendini bu duruma koymaz hem de sizi rencide etmemiş olur,sizin de çalışma enerjinizi kırmamış olurdu bence:)
  Kızma,üzülme de bir gün çalışmanın mükafatını alırsın:-)))
  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mükafatını almak istemiyorum hocayla bu tip insanların kafasını sırayla birbirine tokuşturmak istiyorum! yapabilirim dimi bigün? ümitliyim yapıcam.

   Sil
  2. ümit olmasını beklediğini verir zaten,merak etme o da olur:))

   Sil
 5. İnşallah ya bu gibi çalışanlar bi öte gitsin yaaa!

  YanıtlaSil
 6. Hep düşündüğüm bir şeydir bu. Neden insanlar işlerinin hakkını vererek değil de yapmış olmak için baştan savma yapıyorlar diye. Herkes işini doğru düzgün yapsa gerçekten de tüm sorunlar çözülür, herkes az çalışmayla çok şey yapmak istiyor, hatta hiç çalışmayıp her şeyi istiyor...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Nevrotik maalesef bu gibi insanlar yüzünden biz de sinir sahibi oluyoruz:(

   Sil
 7. piacım
  o tipler biyere varamaz zaten,
  ama varlıkları sinir bozuyor tabi...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir süreliğine de olsa fark edilmiyor gerçek yüzleri maalesef ama evet haklısın daha sonra görüyoruz ki onlardan bi halt olmuyor!

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

... BÜTÜN KIZLAR TOPLANDIK ... Template by Ipietoon Cute Blog Design and Waterpark Gambang